meble ze skóry, meble skórzane, meble

Jak dbać o skórzane meble?

Uncategorized

Meble ze skóry są stylowe, a także wyjątkowo efektowne. Aby służyły nam długie lata musimy je odpowiednio pielęgnować. Jak zatem o nie dbać?

Konserwacja mebli ze skóry

Chwilę po zakupie skórzanej kanapy czy fotela, powinno się go pokryć specjalistycznym środkiem ochronnym, mającym na celu powstrzymanie wnikania zanieczyszczeń w skórę.

Meble ze skóry powinno się usytuować w pokoju w dalekiej odległości od urządzeń grzejnych, a także w miejscu, do którego nie dosięgają promienie słoneczne.

meble ze skóry, meble skórzane, meble
meble ze skóry, meble skórzane, meble

Dzięki temu nie doprowadzimy do przesuszania. Meble ze skóry powinno się cyklicznie czyścić.

Każdego dnia musimy ściągać z nich kurz miękką szmatką, najlepiej z mikrofazy. Co jakiś czas, na przykład co kilka miesięcy należy szczegółowo umyć nasze meble ze skóry przy użyciu środków dedykowanych do czyszczenia skórzanych mebli.

Zobacz  też rejestracja numeru prepaid online

Po takim wyczyszczeniu, ponownie trzeba nanieść na skórę preparat pielęgnujący. Nie kupuj ekstraktów podejrzanego pochodzenia lub takich, które nie są przeznaczone do skóry, gdyż w ich recepturze mogą znajdować się rozpuszczalniki, które poniszczą jej lico.

Gdy skóra ulegnie poplamieniu, rozdarciu lub zadrapaniu, którego nie jesteśmy w stanie sami usunąć, warto zasięgnąć pomocy w profesjonalnej firmie, która uczyni, że nasz mebel ze skóry będzie wyglądał jak nowy.

Zobacz również Tanie tablety

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments