Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo Turystykę możemy liczyć na morze kategorii – jeden z podziałów wspomina o turystyce rynkowej i skutecznej, kwalifikowanej. Co ciekawe w gorących latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie ale w Polsce. Jeszcze bardziej nas ma penetrowanie miejsc mniej atrakcyjnych, tylko przez toż znacznie niezwykłych i dobrych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie jedynie wielkie jeziora

Oczywiście wciąż największym powodzeniem zajmują się Wielkie Jeziora Mazurskie. W okresie letnim, lecz jednocześnie pd koniec maja także do połowy września chodzi tu setki, a nawet już tysiące łódek. Inwestorzy rywalizują o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla dobrych żeglarzy problemem staje się wzrastająca liczba motorówek również toż nierzadko przypominających niewielkie stateczki. Wbrew to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się jeszcze bardzo niewielkich marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny dysponują również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa tworzy się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i poszukuje akwenów mniej „znanych”. Natomiast to całkiem nie istnieje takie proste. Na jeziorach mniejszych (tych położonych bardziej na wschód) trudno o keje i mariny. A jako zacisze można potraktować Jezioro Wigry chodzące do najgłębszych w Polsce. Wybiera się w ścianach Wigierskiego Parku Krajowego a jedynym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Daleko jest mieć tu swoją łódkę, bowiem z wypożyczeniem ważne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele wpływu mają nieduże-rynnowe jeziora leżące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem prawdopodobnie żyć jezioro Gołdap, na którym nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze własną łódką na pobliskie Jezioro Czarne. Najważniejsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez cały rok przyciąga płetwonurków.

Oraz w gronie?

Oraz w tłu tych mniejszych jezior wiele dobrych osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie wpływa na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie największe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Postawiona na przełomie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii bawią się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz jednocześnie podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie może dostawałam się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na prawdopodobnie nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *